Blog
Ile jaj przeciętnie znosi kura?
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, ile tak właściwie jaj znosi kura? Jedno, dwa dziennie, czy może jedno jajko raz na tydzień? Dla wszystkich tych osób, które są zainteresowane poruszonym przez nas tematem, przygotowaliśmy dzisiejszy artykuł blogowy. Przeczytaj nasz wpis do końca i dowiedz się, ile jaj przeciętnie znosi kura. Zapraszamy do lektury.
Dobór paszy dla drobiu. Na co zwrócić uwagę?
Odpowiednie żywienie drobiu jest kluczowe, by utrzymać opłacalność hodowli, a jednocześnie by jego spożywanie było zdrowe dla człowieka. Niestety ptaki mają bardzo szybką przemianę materii, co wynika z ich krótkiego przewodu pokarmowego, rosną w intensywnym tempie, a dostępne na rynku pasze dla drobiu mają niekiedy wątpliwą jakość. Jak więc zadbać o swój drób? Czym należy go żywić? Sprawdź to!
Co decyduje o renomie hodowcy drobiu?
Dobre imię w branży hodowlanej jest niezwykle istotne. Warto wiedzieć, z czego ono wynika i co składa się na renomę właściciela.
Jak należycie odżywiać indyki?
Prawidłowe odżywanie indyków to absolutny klucz do tego, aby ich hodowla była nie tylko opłacalna, ale również, aby ich spożywanie było zdrowe. Jak więc należy je żywić? Serdecznie zachęcamy do lektury.
Jak zapewnić odpowiednie warunki chowu gęsiom?
Każdy hodowca zwierząt zdaje sobie sprawę z tego, jaki na jego sukces mają wpływ warunki chowu. Dotyczy to zarówno zapewnienia właściwej karmy lub paszy, ale również inwestycji w otoczenie, pomieszczenia oraz dodatkowe zabiegi, jak i akcesoria. Dość wymagające w hodowli są pewne gatunki drobiu, które podatne są na choroby wynikające z zaniedbań. Dlatego warto zapewnić im bezpieczne i komfortowe warunki.
Jaki kontrolom podlegają wylęgarnie drobiu?
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wylęgarnie drobiu podlegają bardzo szczegółowym wymogom weterynaryjnym, a także kontrolom. Jakim dokładnie oraz dlaczego są one tak istotne? Serdecznie zachęcamy do lektury.
Ile czasu zajmuje odchowanie kurek?
Podstawą dobrego wysoko wydajnego stada kurek jest prawidłowy ich odchów. Aby mieć dobrą nioskę, należy zadbać o jej zdrowie i stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju. Ważnym punktem jest postępowanie z pisklętami w pierwszych tygodniach ich życia.
Z czego wynika rosnąca popularność mięsa indyczego?
W ciągu ostatnich kilku lat spożycie mięsa indyczego znacznie wzrosło. Dietetycy i lekarze zalecają wprowadzenie go do diety. Polecane jest małym dzieciom, osobom na diecie redukcyjnej, kobietom w ciąży i karmiącym, a także każdemu, kto dba o swoje zdrowie lub jest w trakcie rekonwalescencji. Jaka jest wartość odżywcza mięsa indyczego?
Jak dbać o kury jednodniowe?
Pielęgnacja piskląt znacznie różni się od hodowli kurek starszych, ważne, by wybrać ich rasę tak, by uwzględniała rejon, w którym będzie prowadzona hodowla. Wzrost kurcząt jest uzależniony od utrzymania właściwej czystości ściółki, odpowiedniej temperatury i pożywienia, które musi być podawane w konkretnych odstępach czasowych. Zobaczmy więc, o czym nie można zapomnieć, jakie warunki trzeba zapewnić kurkom jednodniowym?
Gęsi jako towar eksportowy
Gęsina to wyjątkowo smaczne mięso, z którego można przyrządzić tradycyjne dania polskie. Zgodnie w wieloletnią tradycją, gęsina trafia na stoły Polaków w dzień Świętego Marcina, czyli 11 listopada. Ale ze względów zdrowotnych, warto wprowadzić modę na częstsze jedzenie tego mięsa. Zawiera ono pełnowartościowe białka i nienasycone kwasy tłuszczowe. Na właściwościach gęsiny poznali się mieszkańcy Europy, dlatego stanowi hit eksportowy polskiego drobiarstwa.